BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

kIDEA Blogadienis

Taip, šiandien kIDEA blogadienis - sukanka 1 metai kaip šis blog’as gyvuoja!

Šia proga pastebėjimų susijusių su Blogosfera sąrašas:

 1. Bet koks blog’as gali turėti lankytojų - svarbu, kad jis laikas nuo laiko būtų pildomas
 2. Įrašų temos, kur beveik kiekvienas gali būti ekspertas arba kurios yra popsinės, pritraukia daugiau lankytojų nei kitos
 3. Įrašų temos, kuriose pateikiama naudinga mažai kintanti informacija, garantuoja blog’ui lankomumą net ir tada kai jis yra mažai rašomas (pvz. kIDEA sulaukia pastoviai lankytojų, kurie ateina ieškotis nemokamų programų). 
 4. Kuo daugiau naudingų įrašų per dieną, tuo greičiau auga svetainės nuolatinių lankytojų būrys. Pamažu atsiranda ir taip vadinamų “tikrų fanų“, kurie viską padarytų, dėl autoriaus gerovės. 
 5. Originalios mintys suteikia blog’ui daugiau naudos (tiesa pasakius, tai galioja ir beveik visur kitur)
 6. Dalyvavimas tokiuose projektuose kaip BlogoLogas padeda surasti lengviau savo tikruosius skaitytojus, bei žiūrėti kaip tavo rašomas blog’as atrodo tarp kitų blog’ų. Taip pat dalyvavimas ten gali padėti pakliūti į geriausių blog’ų nominuotų kokiems nors rinkimams sąrašus.
 7. Patekimas į Elt.lt bei Nežinau.lt sąrašus labai prisideda prie tinklaraščio populiarinimo. Ačiū jiems!
 8. Rašymas taisyklinga lietuvių kalba bei sklandus minčių dėstymas padeda greičiau pritraukti skaitytojų (šioje vietoje prisipažinsiu: deja, man pačiam nors ir esu lietuvis rašyti lietuviškai, o dar labiau sklandžiai, sekasi nevisada lengvai - kai kurių savo parašytų rašliavų po kurio laiko skaitydamas nebesugebu perskaityti).
 9. Lietuvos tinklaraščių scena yra ištiesų - vienam gale pašaukęs gali sulaukti atsakymo kitame gale. Kol kas, deja, ši scena yra šiek susiskaldžiusi tiek pagal idėjas (pvz. kad ir geriausių tinklaraščių rinkimai, ar kovos 99% vs 1% klubų), tiek pagal bendruomenes (Blogas.lt, LiveJournal.com ir kitos), bet ateityje, tikiuosi, pamažu augant atsiras ir daugiau vienybės bei bendradarbiavimo. 
 10. Domėjimasis kitų rašomais tinklaraščiais, bei komentavimas yra viena iš kol kas efektyviausių savo tinklaraščio reklamos formų. 
 11. Tokių tarnybų kaip MyBlogLog.com integracija į blog’ą padeda daug geriau sužinoti apie tavo tinklaraščio lankytojus. Pagal tai, kokie lankytojai po kokio įrašo, užsuka į tavo blog’ą gali sužinoti, kas juos domina ir kas ne. Tai gerai netik todėl, kad netiesiogiai sužinai apie vieno ar kito žmogaus pomėgius, bet ir todėl kad pagal tai lengviau galima spręsti, kokias temas rašyti ir kokias ne ir kaip tai dažnai daryti. 
 12. Verta dalyvauti tokiuose projektuose kaip Blogeriai.net vien jau dėl to, kad kartais tai padeda sulaukti papildomų naujų skaitytojų.
 13. O Blogeriai.lt verta kartas nuo karto bent jau apsilankyti, jei nieko ten nerašai - kad apsišviestum apie tinklaraščių scenoje vyraujančius gandus, nuomones, mintis… 
 14. Per daug kankintis dėl reitingų neverta - svarbiausia daryti tai, kas patinka ir manai ir kuo tiki :) 
 15. Gyvi blogerių (ir netik) susitikimai irgi padeda susirasti skaitytojų, bei pasisemti naujų minčių. Todėl verta juose dalyvauti.
 16. Nustojimas reguliariai rašyti žudo tavo blog’ą.
 17. Dalyvauk blogerių vykdomose akcijose! Bent jau kai kuriuose… :)
 18. Nevogti iš kitų tinklalaraščių logotipų… ir kitos medžiagos… (kIDEA dar palygint lengvai atsipirko nuo iš Pragaro Virtuvės pasiskolinto “pasiskolinto” Blog This Day! 2007 logotipo formato)
 19. Tinklaraščių reklamai galima pasinaudoti specialiais tam skirtais tinklalapiais pvz. Blogads.lt.
 20. Eksperimentuoti su tinklalapio dizainu nepatartina.
 21. Jei kreipsi dėmesį į visus prieš tai parašytus punktų gali sukurti dar vieną super blog’ą! Kiek tai užtruks? Maždaug apie pusę metų. Žinoma, gali būti tam tikrų priežaščių dėl ko galėtų tai trukti ir ilgiau, bet dažniausiu atveju… tik pusę metų! Kodėl pusė metų? Iš mano eksperimentų - pastebėjau, kad tapti vos ne kiekviename lietuviškame tinklalapyje įtakingu galima per šį laikotarpį. 
 22. Tavo sėkmė įkvepia aplinkinius taip pat rašyti blog’us.

Apie šią šventę gal būčiau ir pamiršęs, jei ne Enyu sveikinimas šią proga. Ačiū jam! Taip pat ačiū ir Kukui, kuris padėjo susipažinti su tinklaraščių scenos taisyklėmis. O taip pat dėkoju labai šio blog’o skaitytojams ir skaitytojoms… Ačiū! :)

Rodyk draugams

Komentarai (4)

 1. Kukas:

  Sveikinu :) Tiksliai nepamenu ką ten ir kur pažindinau, bet nėr už ką :) (me be 3 years old soon!!!!)

 2. Oni:

  Kad pasipylė tinklaraščių gimtadieniai iš visų pusių… : ) Sveikinimai! Tikiuosi po poros metų sulaukti įrašo panašia tema. : )

 3. PinkCity:

  Labai smagu. Tamsta buvai tas, kuris pirmas man padėjo su tinklaraščio programavimo subtilybėmis. Sveikinu su pirmuoju gimtadieniu!!!

 4. Espauda:

  Su gimimo diena:)
  Sekmes ir, svarbiausia, istvermes rasant ir toliau:) Kai atrodys sunku..ikvepk ir parasyk koki irasa..tuomet, simtu procentu, galesim sveikint tave ir su antruoju gimtadieniu :)

  VERSLASonline

Rašyti komentarą

Privaloteprisijungti, kad galėtumėte parašyti komentarą.