BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Bilietai: kad neviskas atrodytų taip blogai :)))

Per TV, radiją, internetą paskutiniu metu girdime dažnai apie kažkokią infliaciją, kurį gali sužaloti menką Lietuvos ekonomiką… Na, ne, gąsdinti aš tikrai nenoriu… bet tiesiog parodyti vieną dalyką apie finansinius pokyčius… :)

Štai 1994 metais balandžio mėnesio autobuso ir troleibuso bilietas Vilniaus mieste kainavo 11,80 Lt, o 2008 kovą toks pats bilietas kainavo 60,00 Lt. Vadinasi, per maždaug 14 metų bilietas pabrango net 508%. Nors gal tai ir atrodo šiek tiek daugoka, bet per tuos 14 metų vidutinis atlyginimas nuo maždaug 300 Lt pakilo iki 1600lt. Tai yra apie 533%. Vadinasi, gyvenimas nepaisant įvairių buvusių infliacijų šiek tiek gerėja… Vadinasi, kad ir kokia būtų infliacija išgyventi tikrai galima… :)

Na ir pabaigai šiek tiek iliustracijų, kurių pagalba galima pasilyginti kai kurių dabartinių bilietų kainas… :)Rodyk draugams

Komentarai (3)

 1. boogoo:

  Radai pagal ką matuoti infliacijos pokytį - ko gero Lietuvoje blogesnio rodiklio nerasime.
  O kitą kartą jei norėsi parodyti kaip gyvenimas pinga kaip rodiklį paimk tuščių CD-R kainas. Pamenu kokiais 1998 metais už 12 Lt pirkau dabar kaina žemiau lito, o darbo užmokestis koks… WOW!

  Eugenijus
  youlikeit.lt

 2. MekDrop:

  Žinau, kad tai gal ir nėra labai geras rodiklis, bet kita vertus tai tikrai geresnis už tuščių CD-R laikmenų ar kompiuterių kainas. Vien jau dėlto, kad bilietų kainas įtakoja tiek ir atlyginimai tiek degalų kainos, tiek ir kitos eksplotacijos išlaidos, tiek ir bendra valstybės būklė. Tuo tarpu CD-R ar kompiuterių kainos mažėja senstant technologijai, o ne keičiantis kitiems veiksniams.

  Kitavertus, mano toks palyginimas ištiesų nieko neįrodo… nes norint kažką įrodyti reikėtų lyginti bent 10 skirtingų daugumos naudojamų prekių kainas ir vidutinius atlyginimus. Žinoma, galėjau užsiminti apie šį nekorektiškumą įrašo viršuje… bet tiesiog šiek tiek pamiršau apie tai padaryti.

 3. Dalius:

  Čia apskritai ne infliacija, o savotiškas požiūris į ją per tam tikra prizmę. Man patiko :) Įdomu ir gražu.

  O infliacija yra pakankamai griežtai apibrėžtas objektas.

Rašyti komentarą

Privaloteprisijungti, kad galėtumėte parašyti komentarą.